Догляд за туристичним наметом: основні поради

Купуючи намет, деякі туристи вважають, що визначальною складовою довговічності спорядження є його ціна. Проте неправильне поводження з наметом може призвести до скорочення його служби, а при дотриманні основних правил догляду навіть бюджетна модель прослужить надійно багато років. Які заходи необхідно застосувати, щоб намети туристичні не втрачали свою функціональність тривалий час — розповідаємо в даному матеріалі.

Як доглядати за наметом під час походу

Догляд за наметом починається під час влаштування кемпінгу. Спочатку слід перевірити, звідки дме вітер. Намет треба розмістити так, щоб вітер якомога менше впливав на його конструкцію. Намет можна розмістити за кущами та деревами з підвітряної сторони, а у випадку автоподорожі — за стоянкою автомобіля. Якщо місцевість має пагорби та низини, намет можна розмістити в природних заглибинах.

gallery-image

Як захистити намет від пошкоджень

При облаштуванні намету в кемпінгу необхідно перевірити поверхню розміщення. Краще обирати максимально рівну площину, без горбів. Обране місце необхідно очистити від каміння, гілок, рослин з шипами. Інакше вони не тільки заважатимуть відпочивати, але й можуть пошкодити підлогу. Також під намет слід покласти додаткову підстилку. Її краї треба заховати під дном намету, щоб у разі дощу вода не проникала під підлогу. Під час закріплення треба прибити до землі абсолютно всі стропи — таким чином намет буде стійким до поривів вітру.

Як правильно зібрати намет після кемпінгу

Збираючи речі для зворотної дороги, треба якомога ретельніше очистити та висушити намет, перш ніж скласти його. Це включає витирання стін та салону, особливо підлоги. Не варто пакувати вологий намет, якщо тільки немає іншого вибору, наприклад, через постійний дощ. Коли трапляється така ситуація, зберігати мокрий матеріал у мішку можна максимум один день. В іншому випадку починає з’являтися цвіль та неприємний затхлий запах.

gallery-image

Як доглядати за наметом після походу

Після повернення з подорожі, слід дотримуватись наступних правил:

  • Намет треба розпакувати та повісити для просушування. Якщо він брудний, після сушіння його потрібно добре очистити. Найкраще промити теплою водою та обережно витерти забруднення губкою з мийним засобом, наприклад рідким милом, а потім знову залишити висохнути.
  • Не слід використовувати для очищення сильні хімікати, які значно послаблюють водонепроникні та теплоізоляційні властивості матеріалу.
  • Підлогу та полотно намету слід регулярно просочувати спеціальним рідким препаратом. Також можна використовувати спрей-просочення.
  • Час від часу намет можна всередині почистити пилотягом. Це допоможе позбутися дрібних елементів, які пошкоджують матеріал, наприклад, маленьких гілочок, трісок, що можуть потрапити всередину під час кемпінгу.
  • Після кожної поїздки повзунки замків-блискавок слід ретельно очищати, використовуючи, наприклад, звичайну зубну щітку. Їх важливо чистити не лише після кожного використання, але й перед тим, як пакувати намет для наступної подорожі.

Крім того, варто взяти за звичку все перевіряти, особливо перед тим, як збирати речі в подорож та перед поверненням із кемпінгу. Необхідно перевірити стан рам, кріплень, щогл, кілків, а також регулювальних елементів і переконатися, що жоден з елементів не втрачений.

Зробивши догляд за наметом звичною справою, можна продовжити його експлуатацію на багато років. Якісні туристичні намети та засоби догляду можна придбати в магазині Travelersclub.

Написать ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *