Масовий мор риби зафіксовано на Одещині

На лиманах Одеської та Миколаївської областей зафіксували масову загибель риби й креветок. Інформацію про це оприлюднила Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу. За висновками спеціалістів, випадки загибелі водних організмів відзначено у Тилігульському та Хаджибейському лиманах.

Серед ймовірних причин загибелі гідробіонтів екологи називають підвищення температури води, дефіцит розчиненого кисню, процеси гниття водоростей та можливе підняття сірководню з донних відкладень.

«Наші спеціалісти здійснюють забір води для лабораторного аналізу. Зараз ситуація перебуває під посиленим моніторингом, про подальший розвиток подій повідомимо додатково», — зазначили в екоінспекції.

Крім того, було оприлюднено відео, де видно велику кількість загиблих креветок, які хвилями викинуло на берег. За словами екологів, кадри знято на узбережжі Хаджибейського лиману поблизу села Мале. У момент обстеження берегової лінії вага мертвих креветок, за оцінками спеціалістів, сягала приблизно 15 кілограмів.

Екологічна ситуація в Одеській області залишається напруженою. Зокрема, у національному парку «Тузлівські лимани» зафіксували масове викидання на берег десятків тисяч крабів плавунців, серед яких і червонокнижні види — трав’яний та кам’яний краби. За словами науковця, доктора біологічних наук Івана Русєва, це явище спричинив нічний шторм, який відтіснив теплі води та змінив їх на холодні — температура морської води впала до +14°C. Як наслідок, значна кількість крабів і навіть молодих скатів опинилась на суші.

Працівники парку оперативно зібрали живих крабів та скатів і повернули їх назад у море.

Написать ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *